Groził żonie odebraniem życia. Dostał zakaz zbliżania się

Policjanci z posterunku Policji w Liniewie zatrzymali 34-latka, który groził pozbawieniem życia swojej żonie. W piątek prokurator rejonowy w Kościerzynie objął go policyjnym dozorem, zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 100 metrów.

Policjanci z posterunku w Liniewie otrzymali informację o tym, że  34 – letni mężczyzna znęca się nad swoją żoną. Mężczyzna miał grozić jej pozbawieniem życia. Śledczy pracujący nad sprawą zatrzymali podejrzanego 34-latka od razu po otrzymaniu tej informacji. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanemu zarzutu znęcania się nad żoną. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. W piątek prokurator rejonowy w Kościerzynie zastosował wobec mężczyzny dozór Policji, zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 100 metrów.

APELUJEMY!

Nie toleruj! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, niestety czasami zbyt późno, gdy ofiara nie mogła sobie poradzić, nie mając pomocy z zewnątrz.

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *