Gdańsk przy Szadółkach wymieni stare płyty drogowe na… nowe płyty

O wszystkim zdecydowali, co ciekawe, mieszkańcy. Poprawa jakości nawierzchni tej ulicy to realizacja zadania wybranego przez mieszkańców w Budżecie Obywatelskim. Podpisaliśmy umowę z wykonawcą, który zobowiązany jest do rozpoczęcia prac do końca sierpnia.

Remont nawierzchni ul. Stężyckiej zakłada wymianę znajdujących się w złym stanie technicznym betonowych płyt drogowych na nowe. Prace będą wykonywane na dwóch odcinkach. Pierwszy z nich sięga od ul. Goplańskiej (od miejsca gdzie płyty drogowe łączą się z nawierzchnią asfaltową) do wiaduktu przebiegającego nad Obwodnicą Trójmiasta. Drugi odcinek przebiega od skrzyżowania z ul. Źródlaną (za wiaduktem) do skrzyżowania z ulicami Jasińskiego i Połczyńską.

Rozpoczęcie prac planowane jest przed końcem sierpnia, po przygotowaniu przez wykonawcę projektu tymczasowej organizacji ruchu. Całość robót ma zostać wykonana do końca października.

Środki na przeprowadzenie prac pochodzą z Budżetu Obywatelskiego z zadania „Górny Taras Gdańska (Jasień, Kokoszki, Matarnia, Osowa) – przystosowanie ulic na potrzeby lepszej komunikacji autobusowej”. Poprawa jakości nawierzchni ul. Stężyckiej umożliwi w przyszłości poprowadzenie komunikacji autobusowej na całej jej długości i wydłużenie trasy autobusowej do południowych dzielnic Gdańska. Obecnie trasa autobusu linii 120 kończy się przy skrzyżowaniu ul. Stężyckiej z ul. Jasińskiego i ul. Połczyńską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *