Kościerzyna. Miał 2,5 promila i jechał samochodem

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który przekroczył dozwoloną prędkość ponadto był pod wpływem alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2,5 promile Teraz grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

We wtorek około godziny 17 policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali kierującego VW Passat, który przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie wykonywania czynności mężczyzna swoim zachowanie wzbudził u funkcjonariuszy podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy, który jak się okazało miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. 54- letniemu mieszkańcowi Pruszcza Gdańskiego zatrzymano prawo jazdy. Mężczyźnie grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i dotkliwe konsekwencje finansowe.

Pamiętajmy, że pijany kierowca stanowi śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Jeśli kiedykolwiek zauważymy dziwne zachowanie kierowcy, które może świadczyć o tym, że jest on pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych, należy niezwłocznie powiadomić Policję. Dzwoniąc pod numer 112,określmy miejsce, w którym się znajdujemy i powiedzmy, jakie zachowania kierowcy wzbudzają nasz niepokój. Opiszmy samochód (numery rejestracyjne, marka, kolor). Pamiętajmy- pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie. Od tego, czy zareagujemy, może zależeć czyjeś życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *