30-latek z Pucka trzymał w domu środki odurzające

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Pucku zatrzymali 30-latka posiadającego znaczną ilość środków odurzających. Mundurowi przejęli niespełna 60 gramów marihuany, ponad 11 gramów amfetaminy, 799 tabletek ekstazy oraz 3 tabletki amfetaminy. Wczoraj sąd zadecydował o 3-miesięczym areszcie zatrzymanego.

Dzielnicowi z puckiej komendy zdobyli informację, iż w jednym z mieszkań na terenie gminy Puck, może znajdować się duża ilość narkotyków. W uwagi na powyższe, policjanci natychmiast udali się pod ustalony adres, w celu zweryfikowania posiadanych informacji. Na miejscu mundurowi zastali znanego im 30-latka, objętego dozorem elektronicznym. Mężczyzna zachowywał się nerwowo, a w ręku trzymał zawiniątko, w którym jak się okazało była marihuana. W związku z powyższym policjanci przystąpili do przeszukania mężczyzny i mieszkania. 30-latek posiadał marihuanę również w kieszeni spodni, łącznie miał przy sobie prawie 2 gramy, jednak na tym się nie skończyło. W trakcie przeszukania mieszkania mundurowi znaleźli jeszcze ponad 55 gramów marihuany, ponad 11 gramów amfetaminy oraz 3 tabletki amfetaminy i 799 pigułek ekstazy, które ukryte były w szefie. Oprócz tego, podczas wykonywania czynności przez dzielnicowych, mężczyzna znieważył ich słownie i groził mundurowym. 30-latek został zatrzymany pod zarzutem łamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd zastosował wobec mieszkańca powiatu puckiego areszt na 3 miesiące.

Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat, udzielanie oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10. Ponadto za znieważenie funkcjonariusza grozi kara pozbawienia wolności do roku, a za groźby karalne grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *