Zmiany w komunikacji miejskiej. Przebudowa al. Hallera w Gdańsku

W związku z przebudową skrzyżowania al. Hallera z ul. Grudziądzką od poniedziałku 16.08.2021 r. do wtorku 24.08.2021 r. wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku od ul. Mickiewicza do al. Płażyńskiego. Wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii 2, 3, 5, 7, 10 i 63. Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa T3.

Najważniejsze zmiany:

Linia 3

Linia będzie funkcjonować na trasie Chełm Witosa – Śródmieście SKM – Dworzec Główny – Opera Bałtycka – Węzeł Kliniczna – Marynarki Polskiej – Letnica – Nowy Port Oliwska – Brzeźno (powrót al. Hallera, al. Płażyńskiego i ul. Gdańską). Obowiązywać będzie remontowy rozkład jazdy.

Linia 5

Tramwaje będą kursować na trasie Zaspa – Przymorze – Oliwa – Strzyża – Wrzeszcz – al. Hallera – al. Legionów – Zaspa i z powrotem. Wprowadzony zostanie remontowy rozkład jazdy.

Linia 63

Linia będzie funkcjonować na trasie Łostowice Świętokrzyska – Śródmieście SKM – Dworzec Główny – Opera Bałtycka – Węzeł Kliniczna – Marynarki Polskiej – Letnica – Nowy Port Oliwska – Brzeźno (powrót al. Hallera, al. Płażyńskiego i ul. Gdańską).

Obowiązywać będzie remontowy rozkład jazdy.

Między Brzeźnem przez al. Hallera do skrzyżowania Hallera/Mickiewicza będą kursować autobusy komunikacji zastępczej linii T3.

Linia T3

Autobusy zastępczej linii T3 jeździć będą na trasie:

  • trasa z Mickiewicza do Brzeźna Plaży:

przystanek Mickiewicza 05 – al. Hallera – Dworska – Wczasy – Brzeźno Plaża

  • trasa z Brzeźna Plaży do Mickiewicza:

Brzeźno Plaża – al. Hallera – przystanek Mickiewicza 04.

Linia 2

W celu zapewnienia dojazdu z Brzeźna i z al. Hallera w kierunku Dworca Głównego w godzinach porannych uruchomiony zostanie dodatkowy kurs z Zaspy o godz. 04:18, do pętli „Chełm Witosa” ”.

Linie 7 i 10

Niewielka korekta rozkładów jazdy. Zmienią się godziny odjazdów z przystanku „Władysława IV” 01.

Bilet jednorazowy

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Gdańska w sprawie ustalenia zasad taryfowych, w przypadku wprowadzenia zastępczej komunikacji, bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii. Zasada ta dotyczy wszystkich przypadków, gdy organizowana jest komunikacja zastępcza lub występuje awaria pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *