Cukierek za maseczkę w komunikacji miejskiej w Gdyni

Czy wsiadając do autobusu, pamiętasz o tym, aby zakładać maseczkę i mieć na uwadze bezpieczeństwo innych? Jeśli tak, to niewykluczone, że w nagrodę dostaniesz… krówkę. W taki sposób ZKM Gdynia przez kilka dni dziękuje pasażerom, którzy przestrzegają obostrzeń związanych z pandemią.

Jeśli wchodzisz do autobusu w maseczce – dostajesz krówkę z logo ZKM Gdynia, a jeśli wchodzisz bez osłony ust i nosa – dostajesz maseczkę, żeby chronić innych podróżnych. To kilkudniowa akcja komunikacyjnego operatora, która ma uświadomić pasażerom, że pandemia nadal trwa.

– Akcja polega na tym, że pasażerom, którzy nie mają masek, dajemy je, a tym, którzy mają maseczkę – rozdajemy krówki. Dziś jeździmy głównie po Śródmieściu, ulicą Świętojańską do Wzgórza św. Maksymiliana – mówi Filip, który w duecie z Izą uczestniczył w akcji od poniedziałkowego poranka.

Przedsięwzięcie ruszyło w miniony piątek (13 sierpnia). Jednak dziś (w poniedziałek) oraz we wtorek w gdyńskich autobusach i trolejbusach również pojawią się pracownicy ze słodkimi upominkami, które otrzymują podróżni przestrzegający obostrzeń sanitarnych.

gdynia.pl

2 thoughts on “Cukierek za maseczkę w komunikacji miejskiej w Gdyni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *