Ryjewo. Uciekał przed policją bez kasku, polami i ze skrzynką piwa na baku

Policjanci z Ryjewa w trakcie patrolu zatrzymali mężczyznę poruszającego się motorowerem bez kasku, mężczyzna trzymał kierownicę jedną ręką i jechał ze skrzynką piwa na baku. Kiedy mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe wydając kierującemu jednośladem polecenie do zatrzymania się, ten podjął próbę ucieczki. Okazało się, że zatrzymany motorowerzysta był nietrzeźwy i miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a dodatkowo był poszukiwany.

Policjanci patrolujący rejon Benowa w gminie Ryjewo, zauważyli mężczyznę, który jechał po ulicy motorowerem bez wymaganego kasku ochronnego, dodatkowo trzymał kierownicę jedną ręką a na baku miał skrzynkę piwa. Mundurowi postanowili więc zatrzymać motorowerzystę do kontroli drogowej. Jadąc za nim oznakowanym radiowozem, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, wydając mężczyźnie polecenie do zatrzymania się. Ten jednak nacisnął mocniej na gaz i kontynuował jazdę, próbując uciec policjantom kierując się w stronę lasu. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg i po upływie zaledwie kilku minut zatrzymali motorowerzystę.

34-latek spod Sztumu kradł m.in. znaki obszaru zabudowanego

Jak się okazało, 34-latek chciał uniknąć kontaktu z policjantami, gdyż był nietrzeźwy, posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów oraz był poszukiwany do odbycia kary 1,6 miesiąca pozbawienia wolności.  Badanie jego stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Zatrzymany mężczyzna próbował wprowadzić policjantów w błąd podając fałszywe dane osobowe. Mundurowi zatrzymali 34-latka i doprowadzili do kwidzyńskiej komendy. Po wykonaniu z nim niezbędnych czynności, trafił do policyjnej celi.

Sprawa znajdzie swój finał w kwidzyńskim sądzie, gdzie 34-latek odpowie za popełnione przestępstwa. Za jazdę w stanie nietrzeźwości będąc wcześniej prawomocnie skazanym za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi za ucieczkę z miejsca kontroli drogowej. Dodatkowo odpowie jeszcze za wprowadzanie policjantów w błąd co do swojej tożsamości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: