Dulkiewicz planuje przyjmować Afgańczyków

Jeśli polski rząd otworzy się na potrzebujących z Afganistanu, to Gdańsk jako samorząd aktywnie włączy się w pomoc – zapowiada prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

We wtorek wieczorem, 17 sierpnia, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zapowiedziała, że gdański samorząd gotów jest wspierać działania rządu, jeśli ten sprowadzi afgańskich uchodźców do Polski.

– Konsekwencją wieloletniej wojny w Afganistanie jest dramat uchodźców, szczególnie tych prześladowanych przez talibów – mówi prezydent Aleksandra Dulkiewicz. – Wolny świat powinien zareagować na krzywdę drugiego człowieka. Solidarność z krzywdzonymi i prześladowanymi jest w naszym gdańskim DNA. Dlatego jeżeli polski rząd otworzy się na potrzebujących z tego rejonu świata, to jako samorząd aktywnie włączymy się w pomoc. A już teraz Gdańsk będzie bezpieczną przystanią dla naszych sąsiadów z Białorusi, ze zdelegalizowanego przez reżim Łukaszenki PEN Klubu. Gdańsk pomaga także pisarzom-uchdźcom w ramach Międzynarodowej Sieci Miast Schronienia ICORN. Nie możemy być obojetni na ludzką krzywdę. Jesteśmy i będziemy solidarni.

 

One thought on “Dulkiewicz planuje przyjmować Afgańczyków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *