Gdynia. Duże utrudnienia na obwodnicy w rejonie Karwin

Trwa budowa Trasy Kaszubskiej w Gdyni. Wiadukty i łącznice zjazdowe przy węźle Wielki Kack oraz w okolicach ul. Nowowiczlińskiej rosną w oczach. W najbliższy piątek, 20 sierpnia drogowcy rozpoczną kolejny ważny etap prac. Chodzi o rozbiórkę obiektu WD-102, czyli wiaduktów istniejącej Obwodnicy Trójmiasta przebiegających nad ul. Chwaszczyńską.

Budowa drogi ekspresowej S6, zwanej również Trasą Kaszubską, to duża inwestycja, która ma połączyć Trójmiasto z Lęborkiem. Dzięki inwestycji, która prowadzona jest przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, dystans około 60 km będzie można pokonać znacznie szybciej i przede wszystkim bezpieczniej. Zapewnią to bezkolizyjne węzły, które powstają w różnych miejscach na całej długości trasy.

Jedną z większych krzyżówek będzie węzeł Wielki Kack w Gdyni. Poprzez ulicę Chwaszczyńską połączy on Trasę Kaszubską z Obwodnicą Trójmiasta. Dotychczasowy układ drogowy przechodzi właśnie kompletną metamorfozę. Drogi zyskają kolejne pasy jezdni, powstaną wiadukty i rozjazdy, które w bezpieczny sposób umożliwią kierowcom obranie odpowiedniego kierunku jazdy.

W najbliższy piątek, 20 sierpnia drogowcy rozpoczną rozbiórkę obiektu WD-102, czyli wiaduktów będących częścią Obwodnicy Trójmiasta, a przebiegającej nad ul. Chwaszczyńską.

W związku z planowanymi pracami konieczne będzie zamknięcie ulicy Chwaszczyńskiej w obszarze prowadzonych prac. Wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Kierowcy poruszać będą się objazdami. Poniżej prezentujemy jak przebiegać będą drogi dla podróżujących z poszczególnych kierunków.

1) Od strony Karwin i centrum Gdyni:

 • do Kościerzyny i Chwaszczyna (Droga Krajowa nr 20):
  – ulicami Nowowiczlińską i Rdestową,
 • do Obwodnicy Trójmiasta w kierunku Gdańska, Łódzi, autostrady A1
  – przez ulicę Nowowiczlińską, zjazd w kierunku Szczecina, a następnie nawrót na węźle Chwarzno.

2) Od strony Kościerzyny i Chwaszczyna oraz ulicy Krzemowej:

 • do centrum Karwin, centrum Gdyni oraz Sopotu
  – przez ulice Rdestową i Nowowiczlińską,

3) Z Obwodnicy Trójmiasta od strony Szczecina i Chylonii:

 • dojazd do Karwin, centrum Gdyni oraz Sopotu
  – przez ulice Rdestową i Nowowiczlińską,

4) Z Obwodnicy Trójmiasta od strony Gdańska i Łodzi:

 • dojazd do Kościerzyny i Chwaszczyna (Droga Krajowa nr 20)
  – objazd w kierunku Szczecina, z zawróceniem na węźle Chwarzno.

Ze względu na możliwe utrudnienia w ruchu prace przewidziano na okres weekendu. Tymczasowa organizacja wprowadzona zostanie w piątek, 20 sierpnia o godz. 18:00. Jak deklarują drogowcy – obowiązywać będzie do godziny 6:00 w poniedziałek, 23 sierpnia.

Na skrzyżowaniu ulicy Chwaszczyńskiej i Nowowiczlińskiej sygnalizacja świetlna zostanie wyłączona. W przypadku tworzenia się zatorów na trasie objazdu drogowcy zapewnią ręczne kierowanie ruchem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: