Przejście podziemne przy GUMEed zmieni oblicze

W czwartek rozpocznie się remont przejścia podziemnego pod al. Zwycięstwa na wysokości Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W jego ramach ułożona zostanie nowa posadzka i naprawione zostaną mury okalające wejścia do tunelu. Finisz prac planowany jest na koniec listopada.

Zakres prac w przejściu podziemnym obejmuje demontaż istniejącej posadzki, ułożenie nowego betonu wraz z warstwami izolacjo-nawierzchni. Ponadto wymienione zostaną odwodnienia liniowe. W trakcie remontu naprawione zostaną również mury okalające wejścia do obiektu – od strony pomnika-czołgu, a także z pasa zieleni między al. Zwycięstwa a Traktem Konnym. Luźne elementy murów zostaną skute, a ubytki uzupełnione. Cała powierzchnia zostanie wyrównana i odmalowana.

Podczas prac wyłączane z użytkowania będą poszczególne biegi schodów – w przypadku wejść przy czołgu oraz przy GUMed-zie przy zamkniętym jednym biegu dostępne będą wejścia sąsiednie. Dostępne będą również wejścia na przystanki tramwajowe. Niemożliwe będzie natomiast wejście do tunelu z pasa zieleni przy Trakcie Konnym.

Wewnątrz przejścia ruch pieszych będzie zawężony – dostępna będzie ok. 1/3 szerokości przejścia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *