Dwa groźne wypadki nieopodal Pruszcza Gdańskiego

W czwartek 20 sierpnia wieczorem policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu dwóch wypadków. Do jednego z nich doszło na drodze S6, drugi miał miejsce na drodze wojewódzkiej nr 222. Śledczy ustalają obecnie przyczyny i okoliczności tych zdarzeń. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W czwartek 20 sierpnia wieczorem na terenie powiatu gdańskiego doszło do dwóch wypadków drogowych. Dyżurny skierował na miejsce policjantów ruchu drogowego.

Funkcjonariusze wstępnie ustalili przebieg zdarzeń, sporządzili oględziny pojazdów i przy pomocy technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsc wypadków, szkice sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze sprawdzili też trzeźwość kierujących-byli trzeźwi.

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce na drodze S6. 26-letni kierujący fordem najechał na tył poprzedzającego samochodu audi, który pchnięty siłą uderzenia zjechał na lewy pas ruchu, gdzie z kolei uderzył w peugeota. Kierowcy forda i audi zostali odwiezieni do szpitali w Gdańsku.

Pruszcz Gdański. Rzucali butelkami w przejeżdżające samochody

Z kolei po godzinie 23 na drodze wojewódzkiej nr 222 23-letnia kierująca osobowym volkswagenem wyprzedzając scanię, zderzyła się czołowo z ciężarowym renault. 23-latka została odwieziona do szpitala w Gdańsku.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tych zdarzeń.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że po zapadnięciu zmroku należy zachować wzmożoną czujność. Zmęczenie kierowcy, sztuczne oświetlenie – czy to reflektory samochodu, czy lampy uliczne mogą wpłynąć na nieprawidłową ocenę odległości i prędkości innych pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: