Gdańsk. Obywatel Gruzji okradł podróżnego z telefonu

Gdańscy policjanci zatrzymali 42-letniego obywatela Gruzji, który odpowie za kradzież telefonu. Sprawca w minioną niedzielę, na dworcu kolejowym okradł podróżnego, który czekał na pociąg. Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży i teraz grozi mu kara 5 lat więzienia.

W minioną niedzielę tuż przed godziną 9.00 do komisariatu na Śródmieściu zgłosił się 29-letni obywatel Kolumbii, któremu ukradziono telefon. Do zdarzenia doszło kilka godzin wcześniej na dworcu PKP w Gdańsku. Mężczyzna zasnął na chwilę, a gdy się obudził, zauważył brak swojego telefonu.

Sprawca najprawdopodobniej wykorzystał wczesną porę dnia oraz nieuwagę pokrzywdzonego. Sprawą od razu zajęli się kryminalni ze Śródmieścia, którzy podczas swojej pracy zdobyli i przeanalizowali wiele informacji, sprawdzili monitoring, a także rozmawiali z osobami mogącymi mieć przydatne informacje na temat zdarzenia. Dzięki dobremu rozpoznaniu policjanci szybko ustalili, gdzie mężczyzna może przebywać. Kryminalni znali rysopis sprawcy i wiedzieli, że jego zatrzymanie jest kwestia czasu.

Wczoraj o godz. 14.00 kryminalni podczas kontroli jednego z adresów zatrzymali 42-letniego obywatela Gruzji przy ul. Podwale Grodzkie. Sprawca trafił do policyjnego aresztu, dziś usłyszał zarzut kradzieży mienia. Mężczyźnie grozi kara 5 lat więzienia.

Kradzież mienia jest przestępstwem, za która grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: