„Marsz Równości” może zakłócić ruch drogowy i komunikację

Policjanci informują, że w związku z sobotnim „Marszem Równości” i pozostałymi zgromadzeniami, które odbędą się odbywać w Gdańsku, należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Apelujemy o korzystanie z objazdów! Gdańscy policjanci przy dużym wsparciu funkcjonariuszy z całego kraju będą zabezpieczać te wydarzenia.

Już od wczesnych godzin porannych w sztabie Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zostanie uruchomione specjalne stanowisko dowodzenia. Jutrzejsze zgromadzenia publiczne będą zabezpieczać policjanci różnych służb, w tym prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni. Do działań zaangażowanych zostało kilkuset policjantów z Gdańska i całego kraju. Policjanci postarają się, aby utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane tymi zgromadzeniami publicznymi były jak najmniej dotkliwe dla kierowców.

W godz. od ok. 12.00 do 18.30 zostaną wyłączone z ruchu główne ciągi komunikacyjne w rejonie centrum. Spodziewane są także utrudnienia w ruchu drogowym na głównych ulicach prowadzących do centrum m.in. ul. Armii Krajowej, Jana z Kolna, al. Zwycięstwa oraz Podwale Przedmiejskie.

Funkcjonariusze Policji będą wskazywali objazdy. Apelujemy do kierowców, aby w miarę możliwości omijali te rejony Gdańska i korzystali z objazdu, który zostanie wyznaczony na ul. 3 Maja. Zalecamy także przemieszczanie się dzielnicami Morena, Chełm oraz tunelem pod Martwą Wisłą.

Nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, przestrzeni publicznej oraz odbywających się zgromadzeń publicznych czuwać będą funkcjonariusze policji. Prosimy o bezwzględne stosowanie się do ich poleceń.

Utrudnienia w funkcjonowaniu linii autobusowych i tramwajowych w centrum Gdańska mogą wystąpić w godzinach 09:00-21:00. Bieżące zmiany będą widoczne na stronie internetowej www.ztm.gda.pl w oknie „Bieżąca Sytuacja Komunikacyjna” oraz będą komunikowane na tablicach elektronicznych na przystankach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *