Łeba. Ćwiczył „driftowanie” po alkoholu

Zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym usłyszy 21-latek, który mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu „driftował” bmw na ulicach Łeby. Mężczyzna próbował uciec przed policją. Został zatrzymany.

W nocy z piątku na sobotę policjanci patrolujący teren Łeby zauważyli na jednej z ulic bmw, którego kierujący wykonywał niebezpieczne manewry, celowo wprowadzając auto w tzw. kontrolowany poślizg. Gdy siedzący za kierownicą mężczyzna dostrzegł radiowóz, zjechał na parking i pieszo próbował uciekać przed policjantami. Mundurowi nie pozwolili mu uciec i po krótkim pościgu zatrzymali go. Okazało się, że to 21-letni mieszkaniec gminy Puck, który miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

21-latek odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności i minimum 3-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *