44-latek z Gdyni trafił do aresztu za kradzież dwóch aut

Policjanci z oddziału prewencji Policji zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch samochodów marki Iveco o wartości 280 tys. zł. 44-latek z Gdyni usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz niezatrzymania się do kontroli. Wczoraj sąd aresztował podejrzanego na najbliższe miesiące.

W piątek policjanci z komisariatu na Suchaninie odebrali zgłoszenie o kradzieży dwóch samochodów ciężarowych iveco. Do zdarzenia doszło na jednym z parkingów w rejonie dzielnicy Piecki – Migowo. Na miejscu pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy przeprowadzili oględziny, kryminalni sprawdzili oraz przeanalizowali zabezpieczone monitoringi. Szczegółowe informacje o ukradzionych samochodach zostały natychmiast przekazane do policyjnych patroli.

Jeszcze tego samego dnia policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zauważyli ukradziony pojazd jadący ul. Galaktyczną. Policjanci dali sygnał do zatrzymania kierującemu iveco. Mężczyzna nie zastosował się do tych poleceń, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za kierowcą tego samochodu, dając mu polecenia do zatrzymania, przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Z uwagi na panujący szczyt komunikacyjny kierujący iveco zatrzymał pojazd, wtedy funkcjonariusze wyciągnęli z jego środka mężczyznę, który siedział za kierownicą samochodu.

Zatrzymany 44-latek trafił do policyjnego aresztu. Mieszkaniec Gdyni usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do dwóch samochodów ciężarowych wartych 280 tys. złotych oraz zarzut za niezatrzymanie się do kontroli. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy trzymiesięczny areszt. Policjanci cały czas pracują nad odzyskaniem drugiego ze skradzionych samochodów, a także sprawdzają, czy aresztowany mężczyzna nie ma na swoim koncie znacznie więcej tego typu przestępstw.

Za kradzież z włamaniem grozi kara 10 lat więzienia. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: