Mieszkaniec Pucka miał broń palną i amunicję w domu

W piątek, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku zatrzymali 43-latka , który w mieszkaniu miał kilka sztuki broni palnej i amunicję. Sąd zdecydował, że mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Mężczyźnie grozi 8 lat pozbawienia wolności.

21 sierpnia, w godzinach wieczornych, dyżurny puckiej policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który miał zjadać szkło po ty gdy wybił głową i rękoma szyby w swoim aucie.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy znaleźli mężczyznę na jednej z pobliskich posesji. Policjanci potwierdzili tę informację i zatrzymali 43-latka. Mundurowi na miejsce wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, aby opatrzeć rany 43-latka.

Podczas przeszukania, mężczyzny policjanci znaleźli w kieszeni jego spodni magazynek z amunicją, a w trakcie przeszukania jego domu, 4 sztuki broni palnej i 2 magazynki. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że 43-latek nie ma wymaganych pozwoleń do posiadania broni. Oprócz tego podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli środki odurzające.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji oraz posiadania środków odurzających. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd zastosował wobec mieszkańca powiatu puckiego trzy miesięczny areszt.

Za nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji grozi do 8 lat więzienia, za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: