65 kg nielegalnej krajanki tytoniowej u mieszkańca Malborku

Efektem wspólnych działań malborskich kryminalnych i funkcjonariuszy pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej było zatrzymanie 42-letniego mężczyzny, który w swoim garażu przechowywał ponad 65 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosły prawie 73 tys. złotych. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Za to przestępstwo, zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Malborku wraz z funkcjonariuszami pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej  zabezpieczyli ponad 65 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, że w jednym z garaży na terenie miasta może być przechowywany nielegalny tytoń i w środę wspólnie skontrolowali to miejsce. Wcześniejsze ustalenia potwierdziły się.

Podczas  przeprowadzonej akcji mundurowi znaleźli kilka worków jutowych,  w których znajdowały się mniejsze worki foliowe z zawartością  krajanki tytoniowej. Znaleziony podczas przeszukania susz został przez  zabezpieczony i będzie  przekazany funkcjonariuszom KAS, jako dowody w prowadzonym postępowaniu. W związku ze sprawą został zatrzymany 42-letni mieszkaniec Malborka. Śledczy już przesłuchali mężczyznę i przedstawili mu zarzuty. Wstępnie straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego oszacowano na prawie 73 tys. złotych. Podejrzanemu, zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *