Dachowanie na trasie Elbląg – Malbork

Trwają powroty z wakacyjnego wypoczynku, a aura nie rozpieszcza użytkowników dróg. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków jakie panują na drodze. W poniedziałek wieczorem, podczas ulewnego deszczu, na drodze krajowej nr 22 w pobliżu Starego Pola doszło do wypadku drogowego. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący hondą, jadąc w kierunku Malborka, na łuku drogi wpadł w poślizg i wpadł do rowu. Dwóch pasażerów zostało rannych.

W poniedziałek około godziny 19.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 22  w Starym Polu. Natychmiast na miejsce przyjechali policjanci i inne służby ratunkowe. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 68-letni mężczyzna kierujący hondą na łuku drogi wpadł w poślizg i stracił panowanie nad pojazdem. Auto zjechało na przeciwległy pas ruchu, wpadło do przydrożnego rowu i dachowało.  Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierowcy, które wykazało, że był trzeźwy. Mundurowi przez 3 godziny pracowali na miejscu wypadku.

Funkcjonariusze przesłuchali świadków, sporządzili oględziny i kierowali ruchem, który w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady i sporządził dokumentację fotograficzną. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznali dwaj 17-letni pasażerowie hondy – jeden z nich został przewieziony do szpitala, drugiego medycy zaopatrzyli na miejscu.   Teraz śledczy na podstawie zeznań świadków i zebranych śladów będą szczegółowo wyjaśniać jakie były przyczyny tego wypadku.

Ostatnie dni wakacji wiążą, się ze wzmożonym ruchem na drogach, a „letnia” aura w ostatnim czasie zamieniła się w jesienne warunki pogodowe. Ciągle padające, często ulewne deszcze powodują, że widoczność na drodze jest mocno utrudniona, a nawierzchnia bardzo śliska. Kierowco! Pamiętaj, że bezpieczeństwo jazdy w dużej mierze zależy nie tylko od przestrzegania ograniczeń prędkości, ale również od dostosowania jej do panujących na drodze warunków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: