Narkowy pod Tczewem. Potrącenie 9-letniego rowerzysty

Policjanci pracowali w miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Narkowy. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 9-letni rowerzysta, skręcając w lewo, wjechał pod jadący w tym samym kierunku samochód marki Renault. W wyniku tego zdarzenia małoletni doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku i apelują o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W miniony piątek (27 sierpnia br.) po godzinie 14 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Narkowy na ulicy Tczewskiej. Przyjmujący zgłoszenie policjant ustalił, że doszło do zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym. Na miejsce wypadku skierowani zostali policjanci ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zajęli się ustalaniem jego okoliczności. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wnika, że 9-letni rowerzysta nie sygnalizując skrętu w lewo, wjechał wprost pod jadący w tym samym kierunku samochód marki Renault, którym kierował 27-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Małoletni kierowca jednośladu w wyniku tego wypadku z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

(fot. KWP Gdańsk)
(fot. KWP Gdańsk)

Technik kryminalistyki zrobił zdjęcia i wykonał szkic sytuacyjny. Stróże prawa przeprowadzili oględziny samochodu oraz jednośladu. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny od samochodu z powodu uszkodzeń powypadkowych. Na miejscu wypadku policjanci sprawdzili uprawnienia kierowców, jak się okazało, 9-latek nie posiadał karty rowerowej.

Sporządzona na miejscu przez policjantów dokumentacja pozwoli wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia.

Policjanci apelują o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mundurowi przypominają, że rowerzysta poniżej 10 roku życia może poruszać się rowerem po drodze publicznej, tylko pod opieką osoby dorosłej. Dopiero zdanie egzaminu na kartę rowerową i posiadanie karty rowerowej, uprawnia do samodzielnej jazdy rowerem.

(fot. KWP Gdańsk)
(fot. KWP Gdańsk)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *