Policjant uratował lisa na ul. Słowackiego w Gdańsku

Policjant z drogówki podczas obsługi kolizji na ul. Słowackiego ustalił, że podczas zdarzenia doszło do potrącenia lisa. Funkcjonariusz przy wsparciu strażaków, którzy umieścili ranne zwierzę w specjalistycznej siatce, przeniósł zwierzę w bezpieczne miejsce i skontaktował się z pracownikiem ośrodka Jelonki, który niesie pomoc dzikim zwierząt po wypadkach. Dzięki interwencji policjanta i udzieleniu szybkiej pomocy zwierzę trafiło pod opieką fachowców.

Wczoraj około godziny 17:00 policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o kolizji na ul. Słowackiego, podczas której miało dojść do zderzenia dwóch pojazdów. Na miejscu okazało się, że podczas zdarzenia na lewym pasie ruchu ul. Słowackiego samochód potrącił lisa. Jeden z policjantów drogówki zajął się obsługą kolizji, natomiast drugi funkcjonariusz skupił się na pomocy zwierzęciu. Z uwagi na duże natężenie ruchu policjant wstrzymał go na czas przeniesienia zwierzęcia w bezpieczne miejsce. Pomogli w tym strażacy, którzy umieścili lisa w specjalistycznej siatce. Zwierzę było oszołomione, nie mogło samodzielnie wstać i było wyraźnie przestraszone.

(fot. KWP Gdańsk)
(fot. KWP Gdańsk)

 

Policjant ocenił stan lisa i podjął decyzję o zapewnieniu my specjalistycznej pomocy. Funkcjonariusz skontaktował się telefonicznie z pracownikiem Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki w Nowym Monasterzysku, który niesie pomoc zwierzętom dzikim, chorym i po wypadkach. Na miejscu pojawiła się pracowniach tej instytucji. Policjant razem ze strażakami pomógł umieścić zwierzę w klatce, w której kobieta przetransportowała zwierzę do ośrodka Jelonki.

Dzięki zdecydowanej interwencji policjantów i udzieleniu szybkiej pomocy zwierzę trafiło pod opieką fachowców.

(fot. KWP Gdańsk)
(fot. KWP Gdańsk)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *