Łącznik Łuczniczej z Niepołomicką w Gdańsku do budowy

Coraz bliżej budowy drogi, która połączy ul. Łuczniczą z ul. Niepołomicką w Gdańsku. Ogłoszono właśnie przetarg na realizację łącznika. Realizacja prac potrwa 8 miesięcy.

Planowany łącznik stanowić będzie kontynuację istniejącej ul. Łuczniczej i powstanie na ok. 325 m odcinku, w śladzie docelowego rozwiązania drogowego dla ul. Nowej Świętokrzyskiej. Droga usprawni komunikację w tym rejonie i odciąży ruch w obszarze ul. Wielkopolskiej, ul. Przebiśniegowej i ul. Hokejowej. W ramach inwestycji wykonana zostanie droga wraz chodnikiem, przebudowana zostanie także kanalizacja deszczowa. Wykonawców ubiegających się o realizację inwestycji poznamy w drugiej połowie września. Na wykonanie prac wybrana w postępowaniu firma będzie mieć 8 miesięcy – licząc od podpisania umowy.

Inwestycja prowadzona będzie w ramach programu „Budowy i przebudowy dróg lokalnych w różnych dzielnicach miasta”. W ramach programu w 2021 roku realizowany jest m.in. objazd Bramy Nizinnej, rozbudowa ul. Słowackiego oraz ulice Zakopiańska, Twarda, Połęże i Hoża.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *