Nielegalne akcesoria do telefonów w sklepie we Wrzeszczu

Gdańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję podczas kontroli jednego ze sklepów we Wrzeszczu, zabezpieczyli część towaru. Oferowano tam do sprzedaży baterie do telefonów, ładowarki oraz słuchawki z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to ponad 50 tysięcy złotych.

Wczoraj gdańscy funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zabezpieczyli produkty z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Policjanci przeprowadzili kontrolę jednego ze sklepów na terenie Wrzeszcza. Tam funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie 667 sztuk baterii do telefonów komórkowych, ładowarek sieciowych i samochodowych oraz słuchawek dousznych z podrobionymi znakami towarowymi. Straty producentów w tej sprawie oszacowano na prawie 54 tysiące złotych.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za nielegalne używanie zastrzeżonych znaków towarowych grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *