Gdańsk pomalował przejścia dla pieszych przy szkołach

Tradycyjnie pod koniec wakacji – tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, przejścia dla pieszych w obrębie placówek oświatowych w Gdańsku przeszły kontrolę oznakowania pionowego i poziomego. Wytarte zebry zostały odmalowane, ubytki w jezdni uzupełnione, a znaki pionowe wyczyszczone.

Jak co roku o tej porze Gdański Zarząd Dróg i Zieleni sprawdził w terenie stan infrastruktury drogowej w obrębie placówek oświatowych. W wyniku przeglądu w blisko 200 lokalizacjach odmalowane zostały przejścia dla pieszych znajdujące się na trasach dojścia do szkół.

To około 2400 metrów kwadratowych oznakowania poziomego na odświeżenie, którego zużyli urzędncy 1400 litrów farby oraz 600 kg odblaskowych mikrokulek. Umyte też zostały znaki pionowe D-6 „przejście dla pieszych” oraz T-27 na których widnieje tabliczka z dziewczynką z lizakiem, czyli tzw. „Agatka”. Ponadto przycięte zostały konary drzew przysłaniające oznakowania, a także uzupełnione ubytki w jezdni.

Odmalowywanie przejść dla pieszych, na których w wyniku codziennego użytkowania pasy są już niedostatecznie widoczne zarówno dla pieszych, jak i kierowców odbywa się zgodnie z harmonogramem wiosną i latem. Pierwsze prace rozpoczynają się w kwietniu, kiedy tylko pozwalają na to warunki atmosferyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: