Pelplin. Policja zatrzymała sprawcę śmiertelnego wypadku

Policjanci zatrzymali 31-letniego kierowcę samochodu, który spowodował śmiertelny wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia. Zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego trafił do policyjnego aresztu. Śledczy przesłuchali zatrzymanego mężczyznę, któremu przedstawili zarzuty. Sąd zastosował wobec 31-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

30 sierpnia br. po godzinie 12.30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego miało dojść na terenie obwodnicy Pelplina. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani funkcjonariusze z tczewskiej drogówki oraz policjanci z miejscowego komisariatu. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 31-letni kierowca samochodu marki Proton jadąc obwodnicą Pelplina, nie dostosował prędkości, na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i uderzył w słup oświetleniowy oraz barierki. Kierowca samochodu uciekł z miejsca wypadku. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń 45-letni pasażer samochodu zmarł.

Zajmujący się tym zdarzeniem policjanci ustalili, że kierowcą, który spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia, jest 31-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Mundurowi następnego dnia po ustaleniu, gdzie aktualnie przebywa podejrzewany mężczyzna, zatrzymali go i doprowadzili do policyjnego aresztu.

Śledczy przesłuchali mężczyznę, któremu przedstawili zarzuty dotyczące spowodowania śmiertelnego wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia. Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do sądu, który zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz opuszczenia kraju.

Za to przestępstwo grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: