Pielgrzymi na ulicach powiatu Puckiego. Zachowaj ostrożność

W weekend, drogami powiatu puckiego będą przechodzić pielgrzymi, w związku z czym policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz uzbrojenie się w cierpliwość.

W weekend w Sanktuarium w Swarzewie zaplanowany jest Odpust NPM, w związku z czym drogami powiatu puckiego przejdą pielgrzymi, dlatego policjanci puckiej drogówki będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Mundurowi ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pucku zabezpieczą przejście pielgrzymki kierując ruchem oraz organizując objazdy.

W sobotę, pielgrzymka do Swarzewa przejdzie drogą wojewódzką nr 216, w związku z czym największych utrudnień w ruchu drogowym należy spodziewać się w Pucku, w okolicy skrzyżowania ulicy Helskiej z ulicami Żarnowiecką oraz 10-tego Lutego w godzinach 12-15. Wszystkim jadącym w kierunku Półwyspu Helskiego zaleca się objazd od miejscowości Celbowo, gdzie należy zjechać na drogę W-213 w kierunku Karwii. Oprócz tego, pieszych pielgrzymek należy spodziewać się na terenie całego powiaty puckiego, dlatego kierujący pojazdami zobowiązani są do stosowania się do znaków osób kierujących ruchem.

W niedzielę, po zakończeniu Odpustu, około godziny 13 nastąpi wymarsz pielgrzymów, co również będzie powodowało utrudnienia w ruchu na tych samych drogach. Policjanci puckiej drogówki zalecają omijanie trasy W-216 na odcinku Swarzewo-Puck. Alternatywą dla jadących w kierunku Redy będzie trasa przez miejscowości Starzyno-Połczyno-Celbowo, natomiast jadącym w kierunku Wejherowa zaleca się objazd przez miejscowości Starzyno-Połczyno-Leśniewo. Przewiduje się, że utrudnienia potrwają do godziny 16.

Mundurowi ruchu drogowego z Pucka będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym na terenie całego powiatu. Policjanci będą też kierować ruchem na objazdy oraz udrażniać ewentualne zatory drogowe.

Funkcjonariusze apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i cierpliwość na drogach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *