Nowi ochotnicy w pomorskim oddziale Wojsk Obrony Terytorialnej

W minioną sobotę w Malborku, kolejnych 65 ochotników założyło mundur Wojsk Obrony Terytorialnej. Część z nich rozpoczęła tym samym 16-dniowe szkolenie podstawowe, natomiast Ci, którzy przysięgę wojskową mają już za sobą muszą odbyć 8-dniowe ćwiczenia wyrównawcze.

Spośród wcielonych żołnierzy, którzy podczas ostatniego weekendu zdecydowali się rozpocząć służbę wojskową w szeregach 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej aż 21 stanowiły kobiety. To potwierdzenie, że Wojska Obrony Terytorialnej są Rodzajem Sił Zbrojnych, w których służy najwięcej przedstawicielek płci pięknej. Każdy z nowych terytrialsów, który ukończy szkolenie podstawowe dostąpi zaszczytu złożenia przysięgi wojskowej, która jest swoistą deklaracją gotowości do obrony niepodległości i granic swojej Ojczyzny.

Uroczystość odbyła się w Malborku, 5 września na placu apelowym 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Mundurowi zachęcają wszystkich chętnych do wstąpienia w szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej do kontaktu z Rekruterem WOT odpowiedzialnym za konkretny powiat.

Więcej informacji można zasięgnąć odwiedzając stronę https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: