Kartuzy. 30-latek prowadził po narkotykach samochód

W sobotę przed północą policjanci zatrzymali do kontroli VW. 30-letni kierowca znajdował się pod wpływem narkotyku, natomiast 37-letni pasażer posiadał przy sobie amfetaminę. Starszy z nich usłyszał już zarzut posiadania narkotyku, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Kierowca usłyszy zarzut po ustaleniu stężenia narkotyku we krwi.

W sobotę przed północą policjanci zatrzymali do kontroli drogowej VW. Zachowanie kierowcy wskazywało, że mógł kierować samochodem pod wpływem narkotyku. Badanie narkotestem potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. 30-latek znajdował się pod wpływem amfetaminy. W związku z tym mundurowi przeszukali również pasażera pojazdu. Okazało się, że 37-latek posiadał przy sobie prawie 10 gramów amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony kartuskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Od kierowcy pobrano krew do badań. W zależności od stężenia narkotyku we krwi mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem lub po użyciu środka odurzającego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *