Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027

Trwają właśnie konsultacje projektu programu Fundusze Europejskie dla Pomorza  na lata 2021-2027, które są organizowane przez Samorząd Województwa Pomorskiego. Każdy z mieszkańców może zgłosić swoją opinie i ewentualne uwagi do tego dokumentu. Dodatkowo w ramach konsultacji w dniu 10 września odbędzie się  specjalna konferencja , która będzie transmitowana w internecie.

3 sierpnia  Zarząd Województwa Pomorskiego przyjął Projekt Programu FEP 2021- 2027.  Nowy program jest jednym z narzędzi realizacji Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030.

Wśród najważniejszych wyzwań jakie stoją przed województwem pomorskim w nowej perspektywie jest wzmacnianie innowacyjności pomorskich przedsiębiorstw, wykorzystanie zaawansowanych rozwiązań cyfrowych w administracji publicznej i biznesie czy też zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego. Zostanie również położony duży nacisk na dążenie do neutralności klimatycznej i przekształcenie regionu w krajowego lidera produkcji zielonej energii i technologii Eko efektywnych.

Budżet środków unijnych w programie wyniesie 1,67 mld euro, z czego 1,25 mld euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i prawie 420 mln euro z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Konferencja konsultacyjna odbędzie w godz. 10.00-14.00 w siedzibie Międzynarodowych Targów Gdańskich. Będzie również dostępna w formule on-line na platformie komunikacyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: