Rozpoczęło się głosowanie w sopockim Budżecie Obywatelskim

Do 20 września trwa głosowanie w Sopockim Budżecie Obywatelskim. Mieszkańcy zadecydują o wydaniu, podobnie jak w ubiegłych latach, 4 mln zł – 2 mln na zadania ogólnomiejskie i 2 mln na lokalne. Głosować może każdy, niezależnie od wieku. Głosować mogą również osoby niezameldowane, wystarczy oświadczenie o zamieszkaniu na terenie Sopotu.

Głosowanie możliwe jest online przez stronę Sopockiego Budżetu Obywatelskiego, w mobilnych punktach do głosowania, które będą pojawiały się np. przy większych punktach handlowych, na Sopockim Rynku, na osiedlach czy podczas pikników sąsiedzkich. Kartę do głosowania można zostawić również w specjalnej skrzynce, która przez całą dobę stoi przed Urzędem Miasta.

Mieszkańcy wybierają 5 inwestycji ogólnomiejskich i 5 projektów lokalnych. Głosy w projektach lokalnych można oddawać na wszystkich listach lokalnych, tak, aby w sumie było ich maksymalnie 5. Głosujący może więc oddać głos w każdym okręgu, niekoniecznie tylko w tym, w którym mieszka. Podobnie jak w zeszłym roku, oprócz głosów na projekty, inne można zaopiniować negatywnie. W przypadku, gdy głosy negatywne osiągną 50 proc. głosów oddanych pozytywnie, o skierowaniu projektu do realizacji zdecyduje komisja Rady Miasta zajmująca się budżetem obywatelskim.

Zgłozono w sumie 265 projektów, pozytywną weryfikację przeszły 163 projekty, które poddane będą pod głosowanie. Niektóre projekty były bardzo podobne, więc po ich połączeniu, na kartach do głosowania znalazło się w sumie 144 projektów, z czego 64 ogólnomiejskich i 80 lokalnych.

W czasie głosowania odbędą się pikniki sąsiedzkie oraz duży piknik ekologiczny na Sopockim Rynku. Będą one okazją do spotkań i rozmów na temat zgłoszonych projektów, przekonywania głosujących do swoich pomysłów.

Pikniki sąsiedzkie:

  • piątek, 10 września, godz. 17.00 – osiedle Brodwino, przy oczku wodnym
  • piątek, 10 września, godz. 17.00 – park Południowy, przy placu zabaw Gród Milusia
  • sobota, 11 września, godz. 11.00 – osiedle Przylesie, przy ul. 23 Marca 91
  • sobota, 11 września, godz. 15.00 – sopockie błonia za ekologicznym placem zabaw

Podczas pikników mieszkańcy będą mogli nauczyć się robienia kiszonek, wziąć udział w warsztatach florystycznych, pobawić się na placu ćwiczeń Rodzinny Crossfit oraz wziąć udział w plenerze malarskim.

Ekopiknik na Sopockim Rynku odbędzie się 18 września, od godz. 11.00 do 15.00, będzie połączony z pchlim targiem tradycyjnie odbywającym się w sobotę.

Pazerne władze Sopotu. Płatne parkowanie dłuższe o dwie godziny

Mobilne punkty do głosowania na terenie Sopotu

poniedziałki i piątki, w godzinach od 16.00 do 18.00
SKM Kamienny Potok od strony ul. Wejherowskiej
Brodwino przy sklepie Merkus
wtorki i piątki, w godzinach od 8.30 do 12.30
sopocki Rynek (Sopot Wyścigi)
środy i czwartki od 16.00 do 18.00
Dworzec PKP, Sopot Centrum
Przejście przy SKM na wysokości ul. Marynarzy od strony ul. Kosciuszki
soboty od godz. 10.00 do 13.00
Kamienny Potok przy sklepie Lidl

Brodwino przy sklepie Merkus

(w przypadku deszczu punkty nie będą ustawiane)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *