Sopot. Wielu poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości

Policjanci zatrzymali poszukiwanego 40-latka. Zgodnie z wyrokiem sądu sopocianin ma do odbycia karę 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży z włamaniem. Kolejnych czterech mężczyzn w wieku 31-52 lat poszukiwanych było w celu ustalenia miejsca pobytu, a wobec dwóch z nich sądy w Lesznie i Sopocie dodatkowo zastosowały zastępczą karę pozbawienia wolności za nieopłacone grzywny. Funkcjonariusze odnaleźli też poszukiwaną jako zaginioną 52-letnią kobietę.

W ciągu ostatnich trzech dni sopoccy policjanci oraz funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku ujawnili na terenie Sopotu sześć poszukiwanych osób. W weekend policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego sopockiej komendy zatrzymali na Alei Niepodległości poszukiwanego 40-latka. Zgodnie z zarządzeniem wydanym przez Sąd Rejonowy w Sopocie mężczyzna ma do odbycia karę 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem. Zatrzymany 40-latek został doprowadzony do komendy i osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj trafił on do aresztu śledczego, by odbyć zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Kolejni czterej mężczyźni w wieku 31-52 lat, wobec których policjanci podjęli interwencje, byli poszukiwani przez sądy oraz prokuratury z woj. pomorskiego i wielkopolskiego w celu ustalenia ich miejsca pobytu. Dodatkowo Sąd Rejonowy w Lesznie zastosował wobec 38-latka, a Sąd Rejonowy w Sopocie wobec 52-latka zastępcze kary pozbawienia wolności za nieopłacone grzywny. Poszukiwani mężczyźni po tym, jak uiścili te grzywny, uwolnili się od zastępczej kary i zostali zwolnieni.

Wśród osób poszukiwanych była również 52-letnia kobieta. W minioną niedzielę policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku podjęli wobec 52-latki interwencję na ul. Bohaterów Monte Cassino i w wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach ustalili, że jest ona poszukiwana jako zaginiona przez gdyńskich policjantów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: