Tydzień kulinarny w Gdyni

Już niedługo rozpocznie się  znany i niezmiernie popularny Weekend Kulinarny w Gdyni. W tym roku potrwa on o wiele  dłużej, bo aż tydzień.

Będzie to już  13 edycja najsmaczniejszego wydarzenia w mieście. Jednocześnie będzie to  zupełnie nowa odsłona – 1. Tydzień Kulinarny Gdynia. Oprócz tego , że zmieni się nie tylko czas trwania wydarzenia (z dwóch do siedmiu dni), zmieni się również jego forma.

W restauracjach, które biorą udział w wydarzeniu, będzie można znaleźć specjalną wkładkę w menu i wybrane dania z każdej kategorii zamówić w specjalnych cenach. Dla osób, które chcą odwiedzić kilka restauracji oraz wielbicieli starej formy i mini dań, w karcie znajdą się dwie potrawy w cenie 15 zł.

Gdyńskie wydarzenie co roku cieszy się rosnącym zainteresowaniem zarówno miłośników dobrego jedzenia jak i pasjonatów turystyki kulinarnej. Jest to  kulinarne święto, w którym uczestniczą mieszkańcy Gdyni, Trójmiasta i regionu. Przygotowana specjalnie na tę okazję oryginalna oferta gdyńskich lokali przyciąga również uwagę turystów, którzy niekiedy przyjeżdżają całymi rodzinami, by przez kilka dni rozsmakować się lokalną kuchnią. To okazja do poznania bogatej i różnorodnej gdyńskiej sceny kulinarnej.

W dniach od 13 do 19 września rozpocznie się  Kulinarny Rajd po restauracjach. W kilkunastu lokalach ze Szlaku Kulinarnego Centrum Gdyni na tą okazję zostało przygotowane  specjalne menu z rabatem do 30%.

Tydzień Kulinarny Gdynia to szansa na zapoznanie się ze smakami regionalnej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *