Wybrał się na grzyby i zaginął w lesie. Został znaleziony martwy

Dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu na łonie natury jest grzybobranie. Warunkiem jednak jest odpowiednie do tego przygotowanie. Na terenie lęborskich lasów nie brakuje amatorów takiej aktywności. Dla policji jest to szczególny okres ponieważ wraz z wysypem grzybów w lesie, wzrasta również liczba zaginięć.

Niestety  poszukiwania zaginionego 70-latka, który wybrał się na grzyby zostały zakończone odnalezieniem jego ciała. Policjanci zajmują się obecnie wyjaśnianiem okoliczności tej tragedii, a także apelują o rozwagę podczas wyprawy do lasu.

Funkcjonariusze policji z Lęborka zostali  powiadomieni o zaginięciu 70-letniego mężczyzny, który w godzinach porannych postanowił się wybrać do lasu na grzyby. Niestety mężczyzna nie wrócił  do domu o wyznaczonej porze, ani też nie skontaktował się ze współlokatorami.  Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku zarządził alarm dla wszystkich policjantów w służbie oraz dla całego stanu wydziału kryminalnego i prewencji.

Stróże prawa po około dwóch godzinach intensywnych poszukiwań odnaleźli ciało 70-latka na terenie kompleksu leśnego w gminie Nowa Wieś Lęborska. Wstępnie ustalenie wykluczyły jako by do śmierci  mężczyzny mogły by się przyczynić się osoby trzecie.

Teraz śledczy zajmą się szczegółowo wyjaśnianiem okoliczności i przyczyn tej tragedii.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności . Pamiętajmy by nie przeceniać swojego zmysłu i orientacji w terenie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *