Lębork. Pijana 68-latka chciała odwieźć koleżankę

Minionej nocy lęborscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą kią 68-latkę. Jak się okazało, kobieta była nietrzeźwa. Twierdziła, że właśnie jechała po koleżankę, by ta odwiozła ją do domu. Teraz usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów przez co najmniej 3 lata.

W nocy z wtorku na środę policjanci z lęborskiej patrolówki zauważyli jadącą slalomem kię. Mundurowi podejrzewając, że za kierownicą może siedzieć nietrzeźwa osoba, nadali jej sygnały do zatrzymania się. Kia zjechała na parking przed sklepem, krzywo stając jednocześnie na trzech miejscach parkingowych. Siedząca za kierownicą kobieta była zdenerwowana, a policjanci wyczuli od niej alkohol. Badanie alkotestem wykazało, że 68-letnia mieszkanka Lęborka miała w organizmie ponad 1,5 promila. Kobieta twierdziła, że wypiła litr piwa i właśnie jechała po swoją znajomą, by poprosić ją o odwiezienie do domu. Policyjna interwencja skutkowała zatrzymaniem jej prawa jazdy i odholowaniem samochodu.

68-latka wkrótce usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że osoby siadające za „kółkiem” pod wpływem alkoholu stanowią ogromne zagrożenie zarówno dla bezpieczeństwa własnego jak i innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol osłabia zdolność percepcji, refleks i koncentrację i jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenie kierowania pojazdem przez nietrzeźwą osobę, nie wahajmy się zadzwonić na Policję. Dzięki temu możemy uratować czyjeś życie lub zdrowie, a przestępca nie uniknie odpowiedzialności karnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: