Pasażerowie wracają do komunikacji miejskiej

Pasażerowie sukcesywnie wracają do korzystania z transportu zbiorowego w Gdańsku. Frekwencja w komunikacji miejskiej poprawia się z miesiąca na miesiąc. W styczniu 2021 roku z transportu zbiorowego korzystało ponad 8,1 mln osób miesięcznie.


Z miesiąca na miesiąc poprawia się frekwencja w komunikacji miejskiej w Gdańsku. Jeszcze w styczniu 2021 r. z transportu zbiorowego korzystało 8,1 mln osób miesięcznie. Sprzedaż biletów ,a także napełnienie w pojazdach od tamtej pory stale rośnie i w czerwcu liczba pasażerów przekroczyła blisko 10,2 mln.

Początek roku szkolnego sprawił , że bardziej dokuczliwe zrobiły się nie tylko korki w mieście, ale także większy tłok w komunikacji miejskiej. Drugi aspekt może jednak cieszyć, ponieważ komunikacja miejska odrabia w ten sposób straty spowodowane pandemią koronawirusa.

Komunikacja miejska w Gdańsku odrabia  pandemiczne straty. Niestety do stanu sprzed pandemii zarówno pod względem sprzedaży biletów, czy też frekwencji w pojazdach jeszcze wiele brakuje, ale na szczęście wszystko idzie ku lepszemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *