Ciężarówka z Niemiec odnalazła się pod Kwidzynem

Kwidzyńscy policjanci doprowadzili do odzyskania ciężarówki skradzionej w ubiegły weekend na terenie Niemiec. Pojazd wraz ze znajdującym się na naczepie ładunkiem wyceniono na ponad 820 tys. zł. Dzięki skutecznej pracy funkcjonariuszy zatrzymano dwóch podejrzanych, którzy usłyszeli zarzuty paserstwa, za co grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.

W poniedziałek 06. września z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie skontaktował się mężczyzna zamieszkały w Niemczech, który poinformował, że na terenie powiatu kwidzyńskiego najprawdopodobniej znajduje się jego skradziony na terenie Niemiec samochód ciężarowy marki DAF. W ustalone przez policjantów miejsce skierowana została grupa dochodzeniowo-śledcza oraz kryminalni.

Skradziony samochód w Kościerzynie odnalazł się w Ryjewie

Działania podjęte przez funkcjonariuszy, pozwoliły na doprecyzowanie informacji i odzyskanie skradzionego samochodu wraz z ładunkiem. Ciężarówka miała założone polskie tablice rejestracyjne, które nie widniały jako utracone, dopiero po sprawdzeniu numerów VIN okazało się, że pojazd został zarejestrowany w Niemczech jako skradziony tego samego dnia.

W sprawie przeprowadzono szereg czynności procesowych, które doprowadziły do zatrzymania dwóch mieszkańców powiatu kwidzyńskiego, 63-latka oraz 43-latka. Podejrzani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut paserstwa. Mężczyznom może grozić nawet 10 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

(fot. KWP Gdańsk)
(fot. KWP Gdańsk)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: