Ministerstwo Edukacji i Nauki uruchomiło bezpłatną infolinię „Pomagamy”

Uruchomiono bezpłatną infolinię „Pomagamy”. Uczniowie, rodzice i nauczyciele pod numerem telefonu  800 800 605 będą mogli uzyskać pomoc pedagogów, psychologów i prawników przez całą dobę.

Informację o uruchomieniu ogólnopolskiej infolinii „ Pomagamy” podało w dniu wczorajszym Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wsparcie będzie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

Celem  infolinii jest przede wszystkim profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, które to są następstwem izolacji rówieśniczej jaka została spowodowana stanem epidemii COVID-19. Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych – poinformował resort edukacji i nauki.

PROBLEMY PO MIESIĄCACH PANDEMII

Po okresie długiej izolacji wielu młodych ludzi musi sobie poradzić  z różnego rodzaju relacjami i związanymi z tym emocjami. Dzieci niejednokrotnie stają się ofiarami dorosłych, są coraz bardziej samotne i nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach.  Dlatego też dzięki nowej infolinii będą mogły skontaktować się ze specjalistami 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach

Specjaliści w ramach uruchomionej infolinii będą również udzielać wsparcia osobom dorosłym, rodzicom, opiekunom i nauczycielom. Wszystkie działania będą realizowane bezpłatnie i anonimowo.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: