Pomorska drogówka przeprowadzi kolejne działania „Prędkość”

Nieprzestrzeganie  podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze jak wiadomo może  doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Chojniccy policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości na drodze. Z kolei pieszym przypominają, że odblaski w szczególności w okresie kiedy szybciej zapada zmrok często niejednokrotnie ratują ludzkie życie.

Zmieniające się warunki pogodowe wymagają od kierowców zachowania szczególnej rozwagi i odpowiedniego przygotowania. Na warunki atmosferyczne nie mamy żadnego wpływu, ale poprzez odpowiedzialne zachowanie, a także odpowiednie wyposażenie naszego pojazdu możemy zwiększyć nie tylko swoje, ale także bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Każdego dnia  policjanci z drogówki prowadzą  działania na drogach naszego powiatu, aby zwiększyć bezpieczeństwo osób podróżujących naszymi drogami. Chojnicka policja apeluje do kierowców o szczególnie ostrożną jazdę. Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, jak również niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami należą do najczęstszych  przyczyn wypadków..

Dziś policjanci na terenie garnizonu pomorskiego będą prowadzić kolejne działania „Prędkość”. Celem przewodnim prowadzonych  działań ma być zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Niemniej jednak policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Pamiętajmy, że nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *