Solidarność z osobami chorymi psychicznie. Przejdź przez drzwi tolerancji

Co trzeci człowiek według danych miał , ma lub będzie miał problemy ze zdrowiem psychicznym. Niestety problem ten w okresie pandemii koronawirusa nabiera szczególnego znaczenia.  Pandemia , z którą się borykamy sprawiła, że część ludzi doświadczyła negatywnych skutków samoizolacji, a nawet kryzysu psychicznego.

Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego zaprasza na Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie , które odbędą się w terminie od 11 do 20 września 2021 r. w Trójmieście.  Hasłem przewodnim kampanii społecznej jest „ Odmień swoją głowę”. 

Czy można w jakikolwiek sposób odmienić głowę?

Metafora odmienionej głowy ma symbolizować zrozumienie i tolerancje wobec osób chorujących psychicznie. Ludzie boją się często tego, co jest im obce i nieznane. Zrozumienie, że osoby które doświadczają kryzysów psychicznych, to tacy sami ludzie  sami jak my, a zagrożenie kryzysem psychicznym może dotyczyć każdego, sprzyja budowaniu otwartej postawy w codziennym życiu.

W ramach kampanii „ Odmień swoją głowę” zostało przygotowanych wiele wydarzeń. 11 września  w ogrodzie terapeutycznym przy ul. Bernadowskiej 15 A w ramach Dni Solidarności odbędzie się  trening samoobrony, warsztaty kreatywnego pisania oraz zajęcia plastyczne. Natomiast w niedzielę, 12 września 2021 r. o godz. 11.45 spod kościoła św. Jerzego w Sopocie wyruszy Marsz dla zdrowia psychicznego „po Godność”. Podczas festynu odbędzie się wystawa prac Małgorzaty Kotłowskiej, Nicolasa Szopińskiego i Magdaleny Głażewskiej. Natomiast o godzinie 13.00 nastąpi przejście przez symboliczne Drzwi do Tolerancji na znak wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym.

W trakcie festiwalu, zaplanowano liczne  spotkania, webinary, a także film poświęcony zagadnieniom związanym z tematyką zdrowia psychicznego. Ze względu pandemię koronawirusa możliwy będzie udział on-line we wszystkich tych wydarzeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *