Premie dla pracowników komunikacji miejskiej w Gdyni. Widmo strajku odsunięte

Wczoraj przedstawiciele załóg komunalnych spółek przewozowych w Gdyni spotkali się z członkami ich zarządów. Tematem spotkania było kontynuowanie rozmów w sprawie rozwiązania sporu zbiorowego, który mógłby poskutkować wstrzymaniem kursów autobusów i trolejbusów w mieście.

Związkowcom udało się osiągnąć porozumienie z zarządami Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej, Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej i Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. Jeszcze w tym roku pracownicy  tych spółek będą mieli wypłacone premie motywacyjne w wysokości 850 złotych. Wobec powyższych ustaleń zrezygnowali oni z zaplanowanego rozpisania referendum strajkowego.

Co do dalszych decyzji przedstawicieli załóg komunalnych spółek przewozowych w Gdyni trzeba będzie poczekać. Uzależnione będą od tego, czy w przyszłorocznym budżecie miasta znajdą się fundusze na przyznanie podwyżek kierowcom autobusów i trolejbusów.

Zostanie wypłacona premia w wysokości 850 złotych na każdego zatrudnionego -poinformował Stanisław Taube, przewodniczący związków zawodowych pracowników komunikacji miejskiej w Gdyni.

Na początku listopada odbędzie się kolejne spotkanie z przedstawicielami władz miasta . Cały czas trwa zbiór sporowy z pracodawcami. Dyskusje na temat wdrożenia podwyżek od przyszłego roku nadal trwają. Po 15 listopada organizacje związkowe, które działają w przewozowych spółkach komunalnych, a także w Zarządzie Komunikacji Miejskiej w Gdyni podejmą dalsze decyzje.

Jesteśmy obecnie cały czas w trakcie mediacji. Mamy nadzieję, ze zakończą się one podpisaniem protokołu porozumienia – powiedział Stanisław Taube

W przewozowych spółkach komunalnych w Gdyni pracuje obecnie ponad tysiąc osób. Budżet miasta aby spełnić  postulaty płacowe,  musiał by znaleźć dodatkowo około dwunastu milionów złotych rocznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: