Zdewastowany park na Strzyży. Ślady prowadzą do miłośników hip-hopu

W nocy z czwartku na piątek został zdemolowany niewielki park przy ulicy Wita Stwosza na Strzyży. Zniszczeniu uległo kilka drzewek, a także zostało pomazanych kilka ławek.  Wyrwane zostało również przęsło ogrodzenia placu zabaw. Nawet hulajnoga na wynajem trafiła do śmietnika.

Teren rekreacyjny znajdujący się przy ulicy Wita Stwosza , który jest zadbany i  chętnie odwiedzany został niemal kompletnie zdewastowany przez nieznanych sprawców.

Wandale nie tylko pomalowali ławki, ale też zniszczyli kilka drzewek.  Jakby tego było mało, któremuś z wandali przeszkadzała nawet hulajnoga „na minuty”. Wcisnął ją do śmietnika – powiedział jeden z mieszkańców

Pojawiają się sugestie, że podpisy które zostały napisane na ławkach „promują” kanał na YouTubie. Na kanale tym zamieszczane są hip-hopowe utwory grupy młodych mieszkańców Gdańska. W jednym z teledysków pojawia się nawet ujęcie właśnie z parku na Strzyży. Nie oznacza to jednak ,  że za dewastacją mogą stać osoby prowadzące kanał. Równie dobrze sprawcami mogą  być ich sympatycy.

Sprawę dewastacji parku na Strzyży wyjaśniać będzie teraz policja.

Na miejsce pojechali urzędnicy, którzy w pierwszej kolejności przeprowadzą inwentaryzację zniszeń. Następnie zostanie złożone odpowiednie zawiadomienie – powiedziała Magdalena Kiljan z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: