Cyklo Kartuzy. Kolarska rywalizacja rusza 12 września

Już jutro 12 września, na przepięknych, a zarazem wymagających trasach szosowych Kaszub odbędzie się kolarska rywalizacja w ramach zawodów Cyklo Kartuzy. Zawody odbędą się już po raz piąty i zakończą jednocześnie tegoroczny sezon Cyklo.

Wyścig rozgrywany będzie na pętli o długości 20,5 km, którą  to zawodnicy będą musieli pokonać 2- lub 4-krotnie.


Świeżo wyremontowana droga i idealny asfalt położony na odcinku Kartuzy – Prokowo czy Hopy-Grzybno sprzyjają szybkiemu i bezpiecznemu ściganiu – zapowiada Bartłomiej Glaas, organizator

Trasa choć nie obfituje w znaczące podjazdy, jest jednak kwintesencją kaszubskich terenów. Pagórkowaty teren czyni z imprezy w Kartuzach świetną okazję do sprawdzenia siebie na tle innych. Wyścig będzie rozgrywany przy zamkniętym ruchu drogowym, a także przy  zabezpieczonej trasie.

Dzięki współpracy z Samorządem Miasta Kartuzy oraz Policją udało się wypracować taką trasę dla uczestników , która będzie w znacznie mniejszym stopniu ingerowała w ruch drogowy. Zapisy na kolarską rywalizację , a także odbiór pakietów możliwy jest przed wyścigiem, dlatego też każdy ma jeszcze szansę zgłosić się do  rywalizacji. Pakiety do zakupu i odbioru dostępne są  w sklepie Rowerowe Przymorze, ul. Obrońców Wybrzeża 3D.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: