Dni Solidarności Klimatycznej 2021

Pod jednym hasłem „ Solidarność Klimatyczna” zawierają się warsztaty rodzinne, spotkania z przyrodnikami, piknik, bazar ekologiczny , wystawy czy też zajęcia online dla szkół. W dniach od 13 do 19 września odbędą się pierwsze Dni Solidarności Klimatycznej.

 

W ramach Dni Solidarności Klimatycznej odbędzie się cykl ekologicznych wydarzeń w całej metropolii. Metropolitalne samorządy, a także podległe im jednostki przygotowały kilkadziesiąt wydarzeń, których celem będzie zwrócenie uwagi postępujące na świecie zmiany klimatyczne. DSK potrwają do niedzieli 19 września.

 

Eko-warsztaty

Dni Solidarności Klimatycznej to praktyczne przykłady na to, jak być eko. Przez cały tydzień odbywać się będą warsztaty, podczas których eksperci opowiedzą  jak w prosty sposób wprowadzać na co dzień zasady zero waste i less waste.

W Sopocie odbędzie się piknik ekologiczny, który będzie połączony z pokazami gotowania oraz warsztatami kiszenia i fermentacji. Będą też stanowiska wymiany roślin i ubrań. Z kolei najmłodszych w świat ekologii wprowadzi kosmitka Lilla, która przybywa ze specjalną misją na Ziemię.

Nadchodzący tydzień to dobry moment żeby zastanowić się nad swoimi zachowaniami wobec planety. Na wielu spotkaniach i dyskusjach z ekspertami będziemy można mówić  o faktach i obalać eko  – mity.

Dni Solidarności Klimatycznej 2021 zostały zorganizowane wspólnie gdyńskie Centrum Nauki Experyment, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, UrbanLab Gdynia – Laboratorium Innowacji Społecznych, Muzeum Emigracji w Gdyni, gdańskie Hevelianum, Czyste Miasto Gdańsk, Teatr Miniatura, spółka Gdańskie Wody, Port Czystej Energii, Wejherowskie Centrum Kultury, Urząd Miasta Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *