Dwa nowe wyniesione przejścia dla pieszych na al. Grunwaldzkiej w Gdańsku

W drugiej połowie września przeprowadzone zostaną prace, które polegać będą na wyniesieniu przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych na al. Grunwaldzkiej – na skrzyżowaniu z ul. Ceynowy oraz przy wjeździe do restauracji McDonald’s przy ul. Piastowskiej. Przeprowadzenie prac będzie wymagało tymczasowej organizacji ruchu.

Al. Grunwaldzka – ul. Ceynowy

Jako pierwsze wyniesione zostanie przejście i przejazd na ul. Ceynowy. Prace rozpoczną się 13 września i potrwają do 18 września.

W tym czasie całkowicie zamknięty zostanie wyjazd z ul. Ceynowy na al. Grunwaldzką. Objazd możliwy będzie ulicami Hołdu Pruskiego i Poczty Gdańskiej. Ul. Ceynowy będzie w tym czasie dwukierunkowa.

Jednocześnie zawężony zostanie odcinek al. Grunwaldzkiej w rejonie skrzyżowania z ul. Ceynowy. W zależności od postępu prac wyłączony będzie fragment prawego pasa ruchu bądź prawego i środkowego pasa ruchu na jezdni w kierunku Sopotu.

Al. Grunwaldzka – restauracja McDonald’s przy ul. Piastowskiej

Po zakończeniu prac na ul. Ceynowy GZDiZ przystąpi do wyniesienia przejścia i przejazdu rowerowego przy restauracji McDonald’s. W tym miejscu prace zaplanowane są w terminie od 20 do 25 września.

Podczas przebudowy zamknięty dla ruchu zostanie wjazd/wyjazd do restauracji z al. Grunwaldzkiej. Dojazd do lokalu możliwy będzie ul. Piastowską od strony Hotelu Oliwskiego. Na wysokości przejścia dla pieszych i przejazdu jezdnia al. Grunwaldzkiej w kierunku Sopotu zostanie zawężona – niedostępny dla kierowców będzie praw pas ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: