Kwidzyn Trzeźwym Okiem

Alkohol w mniejszym bądź większym stopniu zatruwa nasz organizm, ponieważ jest substancją trującą, która niszczy żywe komórki. Wpływa również negatywnie na układ pokarmowy, układ krążenia, nerki, wątrobę czy też ośrodkowy układ nerwowy.

Picie alkoholu przez długi czas zazwyczaj prowadzi do całkowitego wyniszczenia organizmu i śmierci. Dla niektórych pijących poważniejszym skutkiem może być choroba alkoholowa. Jest to ciężka, chroniczna i zawsze śmiertelna choroba. Alkoholizm polega na tym, że osoba która jest uzależniona od alkoholu, nie jest w stanie kontrolować przez dłuższy okres picia alkoholu. Bez odpowiedniego postępowania i terapii prędzej czy później wraca do niekontrolowanego picia.

Alkoholik żeby przestać pić potrzebuje specjalistycznej terapii opartej na metodach psychologicznych a także zmianie swojego sposobu życia i długotrwałej pracy nad sobą,. Często zmuszony jest do korzystania ze wsparcia grupy samopomocowej Anonimowych Alkoholików czy klubów Abstynenta.

Zazwyczaj choroba alkoholowa członka rodziny wywołuje zaburzenia w funkcjonowaniu całej rodziny. Współuzależnienie dotyka osób dorosłych i dzieci.

Wśród instytucji , które udzielają pomocy mieszkańcom miasta Kwidzyna i okolic pomocy należy wyróżnić:

  • Kwidzyński Telefon Zaufania(porady) tel. 88 77 82  500
  • Ośrodek  Interwencji   Kryzysowej  w Kwidzynie 512 909 991
  • NZOZ Przychodnia   Leczenia   Uzależnień w Kwidzynie     55 646 44 04    S
  • Stowarzyszenie Klub Abstynenta w Kwidzynie 55 261 08 46
  • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kwidzynie 55 279 21 19

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: