Noś odblaski. Trwa akcja ” Bezpieczna droga do szkoły”

Trwa policyjna akcja „ Bezpieczna droga do szkoły”. Tczewscy policjanci rozpoczęli działania, które mają na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa uczniom w rejonach szkół,  a także ograniczenie zdarzeń z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

W pierwszych dniach września szczególna uwaga policjantów została zwrócona przede wszystkim  na kontroli poprawności oznakowania w rejonach szkół, a także egzekwowaniu przestrzegania ograniczeń prędkości i  korzystania z pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewozu dzieci.

Policjantka, która  zajmuje się profilaktyką kontynuuje program informacyjno-edukacyjny „Bezpieczny Pierwszoklasista”. Funkcjonariuszka policji w związku z tym programem we wrześniu i październiku będzie prowadzić spotkania z uczniami klas pierwszych szkół podstawowych. Podczas spotkań będzie  poruszana  tematyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznych zachowań.  Poprzez zabawę  policjantka uczy najmłodszych elementarnych zasad bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Dodatkowo dzieci dowiadują się, że odblask , który jest przypięty do odzieży wpływa na bezpieczeństwo każdego ucznia, a nawet może uratować życie.

Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: