30 zarzutów za nielegalne transakcje utraconymi kartami

Policjanci z komisariatu przy ul. Długa Grobla 4 prowadzili postępowania dotyczące kradzieży oraz zagubienia kart bankomatowych. Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia oraz na początku września. Przeprowadzone dochodzenie wykazało, że za pomocą utraconych kart sprawcy dokonali kilkudziesięciu nieautoryzowanych transakcji.

 

Sprawą  zajęli się kryminalni. Pozyskali i sprawdzili wiele informacji , które były związane ze zdarzeniami. Stróże prawa podczas swojej pracy zabezpieczyli i szczegółowo sprawdzili monitoringi ze sklepów, w których sprawcy płacili kartami. Na podstawie zapisów z monitoringu, mundurowi znali już rysopisy sprawców , a ich zatrzymanie były tylko kwestią czasu.

Policjanci zdobyli informację, że mężczyzna, którego poszukują  przebywa w rejonie ul. Targ Sienny. Po sprawdzeniu tej informacji udało im się zatrzymać na miejscu 40-letniego mieszkańca Pruszcza Gdańskiego podejrzewanego o dokonanie nieautoryzowanych płatności utraconą kartą. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał 19 zarzutów, w tym zarzut ukrycia dokumentu, kradzieży z włamaniem oraz dwa zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. 40 – latek kilkanaście razy zapłacił utraconą kartą za drobne zakupy na łączną kwotę prawie 800 zł.

Kolejny sprawca trafił do policyjnego po tym, jak kryminalni zauważyli go okolicy ul. Toruńskiej. 22-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany I jeszcze tego samego dnia usłyszał 11 zarzutów. Mężczyzna płacił utraconą karta za drobne zakupy na łączną kwotę ponad 600 zł.

Za kradzież z włamaniem grozi kara 10 lat więzienia, taka sama kara grozi za usiłowanie kradzieży z włamaniem. Za ukrycie dokumentu grożą natomiast  2 lata więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: