Pilotka z Gdyni Agnieszka Pyra zginęła podczas Rajdu Śląska

Wczoraj przed godziną 12 doszło do tragedii podczas Rajdu Śląska. Na trasie odcinka specjalnego zginęła Agnieszka Pyra z Gdyni , pilotka załogi nr 40. Jej mąż – Tomasz Pyra trafił do szpitala. Rajd Śląska został zakończony.

 

Kierowca załogi nr 40, który jechał Hondą Civic Type-R, wypadł z trasy i uderzył w ogrodzenie znajdującego się przy trasie domu. Na miejsce zostały wezwane natychmiast zespoły ratunkowe.

Kierowca był w szoku. Został zabrany do szpitala na dalsze badania. Na skutek ran poniesionych w wypadku zginęła pilotka samochodu Agnieszka Pyra. Niestety nie udało się jej uratować – poinformowali organizatorzy

Za kierownicą Hondy Civic Type –  R siedział mąż kobiety – Tomasz Pyra. Komitet organizacyjny Rajdu Śląska w następstwie tego tragicznego wydarzenia podjął decyzję o zakończeniu zawodów. Pod Stadionem Śląskim w Chorzowie wszystkie osoby, które były zaangażowane w Organizację Rajdu Śląska zebrali się , aby minutą ciszy uczcić zmarłą pilotkę Agnieszkę Pyra.

Agnieszka Pyra była wraz z mężem rajdowym samochodowym mistrzem Polski w kategorii OPEN 2WD. Na co dzień pracowała w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Jej pasją była literatura fantastyczna, na temat której pisała na swoim blogu Zgryźliwym Piórem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: