Kontrola na gdańskim targowisku. Sprzedawał podrobione ubrania i akcesoria

Podczas kontroli na jednym z gdańskich targowisk zostało zabezpieczonych przez policję i Krajową Administrację Skarbową prawie 8 tysięcy podrobionych ubrań i akcesoriów , które posiadały logo znanych marek odzieżowych.

Podrobione ubrania były sprzedawane przez jedną osobę. Gdańscy mundurowi , którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej , a także funkcjonariusze pomorskiej KAS przeprowadzili kontrolę. . Po udaniu się na targowisko miejskie trafili u jednego ze sprzedawców na trefny towar.

Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkaset sztuk kurtek, spodni, koszulek, bielizny, pasków i torebek , które oznaczone były zastrzeżonymi znakami towarowymi. Jakość tego  towaru znacząco odbiegała od wyrobów oryginalnych. Osoba , która jest podejrzana o handel nielegalnym towarem została zatrzymana – poinformował  Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku

To jednak nie koniec . Po zabezpieczeniu podróbek na targowisku mundurowi  i funkcjonariusze KAS udali się w miejsce, gdzie sprzedawca miał przechowywać towar. Na miejscu  zabezpieczyli  ponad 7 tysięcy podrobionych ubrań i akcesoriów znanych marek. Łącznie zostało zabezpieczonych prawie 8 tysięcy podróbek. Wartość rynkowa została wyceniona na co najmniej 2,5 mln złotych.  Sprzedawcy za nielegalny handel podróbkami grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Koniec z podróbkami odzieży w Malborku. Wpadli oszuści

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *