Rumska Parkingowa Szafa Otwarta. Parking zamieni się w pchli targ

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Rumskiej Szafy Otwartej. Tym razem będzie to edycja parkingowa. Wydarzenie odbędzie się 22 września w godzinach 16:00 – 19:00 przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rumi.

Wszystkich wystawców obowiązują bezpłatne zapisy w formie online. Dla klientów i odwiedzających wstęp na wydarzenie będzie wolny. Na miejscu będzie wielu interesujących stoisk. Będą atrakcje dla najmłodszych uczestników wydarzenia, a także strefa gastronomiczna.

Organizatorem wydarzenia, które odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, jest Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych – SLA Rumia.

Celem organizowanej akcji jest przede wszystkim umożliwienie mieszkańcom sprzedaży, wymiany bądź zakupu przedmiotów, które zalegają w szafach, szufladach, piwnicach, garażach czy na strychach innych rumian. Dzięki takiej  inicjatywie właścicieli zmieniają  ubrania, biżuteria, książki, zabawki czy rękodzieła, które tym samym zyskują „drugie życie”.

Ponowne wprowadzanie do obiegu używanych przedmiotów nie jest jednak głównym celem Rumskiej Szafy Otwartej. Organizatorzy chcą w ten sposób zadbać o środowisko naturalne, ale również zintegrować rumian i propagować przedsiębiorczość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *