Strażnik miejski z Gdańska odpowie za spanie na służbie?

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak jeden ze strażników miejskich w Gdańsku śpi w radiowozie w rejonie dzielnicy Aniołki.

Sprawę szczegółowo opisał internauta.

– Na spacerze napotkałem taki widok. Gdy zbliżałem się, skonsternowany funkcjonariusz udał się w pobliskie krzaki zostawiając śpiącego kolegę na pastwę mojego telefonu. Gdy wracałem ta samą drogą jakiś czas później, śpioszek był już przebudzony, siedział sobie dalej elegancko. Jego kolega stał sobie z telefonem koło auta. Okolice, cmentarza blisko Aniołków i Hewelianum – opowiadał na stronie trojmiasto.tv.

Co na to straż miejska?

–  W chwili obecnej prowadzone jest w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. Po jego zakończeniu wobec funkcjonariuszy zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje – mówi Marta Drzewiecka starszy inspektor ds. kontaktu z mediami w Straży Miejskiej w Gdańsku.

Jak wyjaśniają władze komendy, strażnicy byli tego dnia na służbie.

Straż Miejska w Gdańska zapewnia przy okazji, że w roku 2021 do Straży Miejskiej w Gdańsku nie wpłynęła żadna skarga na strażników śpiących podczas służby.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji strażnicy miejscy mieli powiedzieć przełożonym, że udawali. Postanowili przed postronnym mężczyzną pozorować sen. Jeśli to prawda, to po co to robili?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *